Tartu Loomemajanduskeskus toetab inkubatsiooniprogrammis (https://loovtartu.ee/lmk/inkubatsioon ) nii alustavaid kui ka arenguhüppe vajadusega ettevõtjaid. Inkubaatoriga liitumiseks saab kandideerida aastaringselt. Inkubandi ja LMK vahel sõlmitakse kahepoolne leping, mille järgi LMK pakub erinevaid tugiteenuseid ning ettevõte kohustub esitama aruandeid ja kohtuma ettevõtluskonsultandiga. Inkubatsiooniteenus on tasuline. Baasteenused, mida LMK ettevõtetele pakub, on ettevõtluskonsultandi nõustamine, erinevate valdkondade mentorite (https://loovtartu.ee/lmk/inkubatsioon/mentorid ) nõustamine, võrgustumisüritused, ühisturundus, ühisüritustel osalemise võimalus ning võimalusel ka eksporditoetused.

Loomemajanduse arenduskeskusena on LMK jaoks oluline olla uute valdkondlike trendide tutvustaja ja eestkõneleja. Oluliste globaalsete teemade (rohepööre ja ringmajandus, digitaliseerimine ja digitaalsed kaubad ning teenused jm) tutvustamiseks ja kajastamiseks korraldab LMK koolitusi ja üritusi või osaleb kaaskorraldajana suurematel üritustel.

Näiteks sTARTUp Day kaaskorraldajana soovib LMK ühelt poolt tutvustada startup-maailmale teenuseid ja tooteid, mida loomeettevõtetel on pakkuda sellele sektorile - firmastiil, disainiteenused jm. Teiselt poolt loob LMK kasvupotentsiaaliga loomeettevõtele võimalusi kohtuda investoritega. 2023. aastal on LMK fookus sTARTUp Dayl suunatud digitaalse moega seotud väljakutsete tutvustamisele. (https://loovtartu.ee/lmk/uudised/623-lmk-uudiskiri-startup-day-antoniuse-moeetendus-loomeka-uus-pop-up )

Antoniuse moeetendus, mis sai LMK alt alguse 10 aastat tagasi, on arenenud noorte moeloojate hüppelauaks ning on avanud uksed uuenduslike moesuundade eksponeerimisele. 2022. aastal esitleti etendusel esmakordselt Eestis digitaalse moe kollektsiooni ning seda suunda on plaanis jätkata ka järgmistel aastatel. (https://fashionfestival.ee/antonius-fashion-show/)

Aastatega väga tuntuks saanud Tartu noore kunsti oksjon esitles 2022. aastal oma uut formaati - Skulptuurioksjonit. Selle eesmärk on tutvustada ja väärtustada skulptuuri kui alamärgatud kunstivaldkonda ning esimene skulptuurioksjon tõi kokku mitmeid uusi kunstihuvilisi ja investoreid.

Tartu kesklinnas juulis avatud disainipood ja -galerii LOOMEKAS toimib kui disianitoodete inkubaator, kus disainerid kohtuvad ostjatega, saavad tagasisidet ja arendavad oma tooteid vastavalt turu vajadustele.

Läbi kõikide arengusuundade ja -tegevuste väärtustab LMK rohelist mõtteviisi ja toetav ettevõtete ringmajandusele suunatud püüdluseid. Tänapäeva moe-ja disainimaailma väljakutsed on ühtlasi ka võimalused ettevõtetele uute toodete ja teenuste väljatöötamiseks ning LMK soovib olla oma võrgustiku ettevõtetele selles protsessis igakülgseks toeks.

Tartu Loomemajanduskeskuse alla kuulub ka Tartu Filmifond, mis pakub produtsentidele tagasimakse süsteemi läbi toetust kuni 30% ulatusesTartu linnas või maakonnas teostatud kulude katteks (https://www.tartufilmfund.ee/). Ka Tartu Filmifond on roheline ning pöörab suurt tähelepanu rohelise filmi tootmise toetamisele piirkonnas. (https://www.tartufilmfund.ee/images/dokumendid/TFF_rohelise_filmitootmise_soovitused.pdf)

Kontaktid:

Facebook: https://www.facebook.com/loomemajanduskeskus

Koduleht: www.lmk.ee

E-mail: info@lmk.ee