Keeletehnoloogia VI konverents „Katsetusest kasutusse“
Masintõlge, kõnetuvastus, kõnesüntees... Suured tehnoloogiahiiud Microsoft, OpenAI, Meta, Google jt loodavad panna masinaid inimese keelt mõistma ja tekste looma. Ka Eestis tegeletakse keeletehnoloogia arendamisega iga päev. Pidev valdkonna areng ja olemasolevad ressursid võimaldavad juba täna ettevõtetel oma tööprotsesse lihtsustada ning automatiseerida. Valdkonna tõelisest võidukäigust saame rääkida vaid siis, kui inimesed keeletehnoloogiast päriselt kasu saavad ning loodud tööriistu kasutada oskavad.
Mis seisus on Eesti keeletehnoloogia? Millised on valdkonna uusimad trendid? Millest mõtlevad ja kuhu liiguvad keeletehnoloogia arendajad? Mida ootavad ja millest unistavad kasutajad?
- novembril just nendele küsimustele vastuseid otsimegi. Ootame sind kuulama ja kaasa mõtlema, sest igaüks meist on potentsiaalne keeletehnoloogia kasutaja, miks mitte ka looja.
Peaesinejatena astuvad üles Teven Le Scao Prantsusmaalt (Hugging Face) ja Keith Strier Ameerikast (NVIDIA):
Keelemudelitest ja masinõppest ei saa keeletehnoloogias üle ega ümber. GPT-3 on endiselt kuum aruteluteema. Selle kõrvale luuakse järjest uusi mudeleid, sh sel suvel Hugging Face’i eestvõttel loodud ja avaldatud vabavaraline BLOOM. Konverentsile tuleb mitmekeelsetest keelemudelitest, keeletehnoloogia trendidest ja tulevikusuundadest rääkima populaarse andmeteaduse platvormi ja kogukonna Hugging Face’i teadusinsener Teven Le Scao.
Keeletehnoloogia on osa tehisintellekti valdkonnast – targad süsteemid ja robotid peaksid suutma inimest mõista ja meiega suhelda. Tehisintellektil on suur potentsiaal lahendada probleeme ja väljakutseid nii isiku kui ka riigi tasandil. Tehisintellekti edukast rakendamisest, aga ka sellega seotud mõjudest erinevatele valdkondadele tuleb rääkima NVIDIA ülemaailmsete tehisintellekti algatuste asepresident Keith Strier.
Kuulda saab kohalike tegijate lugusid ja keeletehnoloogia rakendajate kogemusi. Otsime inspiratsiooni, unistame suurelt ja arvame julgelt. Oodata on ka mitmeid üllatuskülalisi!
Hübriidkonverents toimub Kultuurikatlas ja ülekandena www.elisastage.ee/ktk veebilehel. Kultuurikatlasse mahub 70 külalist, veebis osalejate hulk ei ole piiratud.
Konverentsi korraldab Eesti Keele Instituut, toetab Haridus- ja Teadusministeerium.
Päevakava täieneb!