speakerImage

Kus on peidus meie homsed talendid ja kuidas sünnivad uudsed lahendused nende otsingul? kood/Jõhvi rajamise lugu

Lava: Juhtimine
Kell:
12:45
Martin Villig - Bolt ja Kood/Jõhvi kaasasutaja
Ettekande tutvustus

Eesti tulevik sõltub talentide arvu kasvust. Talentidest, kes suudavad luua uusi väärtusi ning ideid, mida ühiskonnas ellu viia. Kood/ Jõhvi on 2021. aasta septembris Ida-Virumaal avatud ning 18-aastastele ja vanematele mõeldud uudne täiend- ja ümberõpet pakkuv rahvusvaheline programmeerimiskool. Kooli eesmärk on leevendada IT-spetsialistide puudust ja Eesti ettevõtete võimet tehnoloogiat tulemuslikumalt oma ärimudeli teenistusse rakendada. Tasuta IT-õppe pakkumise ja tippspetsialistide arendamise kõrval on asutajate soov arendada läbi kooli ettevõtlust ja luua Ida-Virumaale uusi töökohti. Iseõppimisele ja koosloomele toetuv intensiivne õppeprogramm on end tõestanud 30 asukohas üle maailma.

Ettekandja tutvustus

Martin Villig on juhtiva linnatranspordi platvormi Bolt kaasasutaja ja jätkusuutlikkuse asepresident. Boltil on üle 50 miljoni kasutaja 40 Euroopa ja Aafrika riigis.
Varem on Martin töötanud juhtivatel ametikohtadel Skype'is, Fortumos ja NASDAQ Tallinna börsil. Ta on Eesti idufirmade kogukonna juhtfiguur, Eesti asutajate seltsi ja Garage48 kaasasutaja. Martin on ka 2018. aastal loodud 1 miljoni euro suuruse haridusfondi, mille eesmärk oli käivitada uusi haridusalgatusi Eestis, kaasasutaja. 2020. aastal kaasasutas Martin Kood Jõhvi - uue põlvkonna platvormipõhine kool 200 õpilasele.
Martin on lõpetanud EBS-i. Tal on kaks last ja talle meeldib perega koos reisida. Martinile meeldib ka matkamine, erinevad spordialad ja maailmale hea tegemine.

Esitlus on eesti keeles