speakerImage

Millise turvalisuse ja töökindluse tagab kaasaegne andmekeskus?

Lava: Infrastruktuur
Kell:
12:45
Urmo Kanger - Greenenergy Data Centers müügidirektor
Ettekande tutvustus

Urmo ettekanne keskendub kõige värskematele globaalsetele andmekeskustega seotud trendidele ning selgitab, milliseid arenguid need kaasa toovad. Nii klientidele, kui keskuste rajajatele. Lisaks võtab Urmo ükshaaval ette 5 kriitilist suunda andmekeskuse töökindluse hindamiseks ning annab soovitusi, mida oma teenusepakkujalt nõuda. Täiendavalt saab tähelepanu ka andmekeskuse ja selles peituva digitaalse kulla turvalisuse tagamine.

Ettekandja tutvustus

Urmo on töötanud telekommunikatsiooni valdkonnas 20 aastat, juhtides arendus-, teenindus- või müügitiime Elionis, Eesti Energias ning Leviras. Viimased 7 aastat on ta vedanud andmekeskuste arendamist ja toodete rahvusvahelist turustamist. Täna vastutab ta Baltikumi kõige suurema, turvalisema ja rohelisema andmekeskuse klientideni viimise eest.
Elionis (toona Eesti Telefon) alustas Urmo praktikandina ning töötas erinevatel tasemetel jõudes välja ärikliendi peamise fookustoote juhtimiseni. Eesti Energias tegi arendusjuhina kaasa energiaturu avanemise väljakutseid pakkuva protsessi ning Leviras vedas IT-teenuste müügi muljetavaldavat kasvu. Oma mitmekülgse karjääri vältel on ta edukalt lõpetanud enam kui 400 ärikliendi müügiprojekti ning püüdnud Eestisse kliente kõigilt kontinentidelt. Erandiks on Antarktika, kus tema sõnul on huvi Eesti eduloo ja siinse digitaristu vastu seni veel kahjuks tagasihoidlik.

Urmo pikk kokkupuude andmekeskuste nüansirohke igapäevaga on loonud detailse arusaama millistest komponentidest koosneb ettevõtete jaoks aina suurema tähtsusega digitaristu, millised trendid seda mõjutavad ning milliste tehnoloogiliste lahenduste kasutamine tagab IT-juhtidele rahuliku une.

Esitlus on eesti keeles